لوله PVC

لوله پی وی سی – لوله PVC

تاریخچه لوله پی وی سی

لوله PVC اولین بار در سال ۱۹۲۵ توسعه یافت، زمانی که یکی از کارکنان BF Goodrich، دکتر والدو سمون، در تلاش برای اختراع روش برای اتصال فلز و لاستیک بود.
Semon پس از ترکیب مواد برای ایجاد یک ماده قوی و انعطاف پذیر، PVC را کشف کرد. با این وجود، این محصول برای یک دهه دیگر عملا بی فایده باقی مانده است.
با گرمایش PVC و به کمک یک دستگاه به نام اکسترودر تا مواد را به لوله های توخالی فشار دهد و این لوله ها را ایجاد کرد که بسیار جامد و تقریبا غیر قابل خراب شدن بود.
استفاده از این لوله ها برای سیستم های آبیاری موثر بوده و لوله پی وی سی از آن زمان به عنوان ابزار مناسب و قابل اعتماد برای لوله کشی آب در نظر گرفته شده اند.

لیست_قیمت_لوله_پی وی سی

مواد تشکیل دهنده لوله PVC

لوله PVC ساخته شده از پلیمر وینیل کلرید، یک رزین مصنوعی است که در هنگام پلاستیسیته شدن و یا نرم شدن با سایر مواد شیمیایی دارای خواص مشابه لاستیکی است.
متشکل از استیلن و اسید هیدروکلریک آب آشامیدنی است .
لوله PVC دارای اندازه مشخص که باید با اتصالات PVC مورد استفاده قرار گیرد.تمام اتصالات PVC به صورت سوکت طراحی شده اند که در خارج لوله باشد.
بیشتر لوله و اتصالات پی وی سی در دو رنگ سفید و خاکستری می باشند.
لوله پلی وینیل کلراید (PVC) از مواد ترکیبی پلاستیکی و وینیل ساخته شده است.
لوله پی وی سی با دوام، خیلی سخت و در طولانی مدت به ضایعات تبدیل می شود. این لوله ها زنگ نمی زنند، پوسیدگی نمی کنند و یا در طول زمان از بین نمی روند.
به همین دلیل لوله های پی وی سی بیشتر در سیستم های آب، سیم کشی زیرزمینی و خطوط فاضلاب استفاده می شود.
PVC یا پلی وینیل کلراید یک ماده متنوع برای لوله، لوله و اتصالات برای حمل مایعات مناسب است .
و برای برنامه هایی که دمای مایع از ۱۴۰ درجه فارنهایت فراتر نرود نیز مناسب است، لوله دردمای بالاتر از این می تواند نرم شود و شکل خود را از دست بدهد.

کاربرد لوله پی وی سی

لوله پی وی سی در بسیاری از برنامه های کاربردی شامل پروژه های آبیاری، تاسیسات استخر، ساختمان های شیمیایی ساختمان، پروژه های خطوط آب، کارخانه های تصفیه خانه فاضلاب و برنامه های کاربردی لوله کشی استفاده می شود.
لوله خاکستری در اندازه های ½ “تا ۲۴”. این لوله به بسیاری از مواد شیمیایی مقاوم است و میتواند به دمای ۱۴۰ درجه فارنهایت را تحمل کند.

سایز لوله پی وی سی

در داخل این دسته بندی کلی، اتصالات PVC به سایز یا ضخامت دسته بندی می شوند. سایزهای زیادی وجود دارد، اما شایع ترین سایز آنها ۴۰، ۸۰ و ۱۲۰ است.
سایز ۴۰ اتصالات PVC معمولا سفید یا قهوه ای است.و اغلب برای حمل آب سرد استفاده می شود. این لوله فقط مایع هایی با دمای ۱۴۰ درجه فارنهایت یا کمتر از ان را تحمل کند.
سایز ۸۰ دارای قطر داخلی کوچکتر از قطر ۴۰ است زیرا دیواره های آن ضخیم تر است. این امر برای حمل فشار بیشتر و درجه حرارت بالاتر از سایز ۴۰ مناسب است .
اتصالات ساخته شده از سایز ۸۰ اغلب در ساختمان های بزرگتر به جای خانه های شخصی استفاده می شود، هرچند استثنائات وجود دارد.
اندازه ۱۲۰ کمترین قطر داخلی را دارد زیرا دیوارهای آن ضخیم تر است. این لوله قادر به تحمل فشار بالا است و مناسب برای مکان های تجاری است.
لوله و اتصالات پی وی سی به طور خاص برای فاضلاب استفاده می شود گاهی اوقات DWV اتصالات (تخلیه، زباله و فاضلاب). لوله PVC اغلب سفید، قهوهای مایل به قرمز یا خاکستری هستند، اما سبز، آبی و زرد نیز تولید می شود.
برای این رنگ ها هیچ معنایی معین وجود ندارد، هر چند رنگ سفید و خاکستری اغلب در برنامه های کاربردی لوله کشی دیده می شود و رنگ سبز برای
.دفع فاضلاب استفاده می شود.

لیست_قیمت_لوله_پی وی سی

لوله پی وی سی سخت (HPVC)

لوله پی وی سی
پی وی سی سخت
لوله pvcسه ستاره نسوز سمنان
لوله PVC
لوله پی وی سی برق
l