چگونه لوله برق با کیفیت را تشخیص دهیم

چگونه لوله برق با کیفیت را تشخیص دهیم

اگر هم اکنون به قصد خرید لوله برق به بازار رفته و یا نیم نگاهی به وبسایت‌های فروش لوله برق بیاندازید، متوجه تنوع و گستردگی لوله‌های موجود در بازار خواهید شد. هر کدام از این لوله‌ها دارای ویژگی‌های خاص و منحصر به فردی هستند که می‌توانند شما را در بخش خاصی از فرایند سیم کشی کمک کنند.
اما مشکل از آن جایی شروع می‌شود که متاسفانه برخی از لوله‌های برق تولیدی توسط برخی شرکت‌ها از کیفیت مناسبی برخوردار نبوده و بنابراین استفاده از این لوله‌های بی کیفیت می‌تواند آسیب زیادی به سیم کشی مورد نظر شما بزند. همچنین، استفاده از تجهیزات مناسب و عالی هم عمر و دوام شبکه ی در حال احداث را افزایش می‌دهد و هم از هدر رفت بودجه ای که صرف تعویض قطعات نامناسب می‌شوند جلوگیری می‌کند.
در این مقاله بسیار مهم از مجموعه پارس پایاپایپ، قصد داریم تا با بررسی ویژگی‌های لوله برق با کیفیت و همچنین نام بردن یک سری از کاربردی ترین راه‌های تشخیص لوله برق با کیفیت، شما را در انتخاب لوله برق مورد نظر خود بیشتر راهنمایی کنیم.

نحوه تشخیص لوله برق با کیفیت

تشخیص لوله برق با کیفیت از لوله برق بی کیفیت کاری بسیار دشوار بوده و بنابراین نیازمند فردی است که از قبل دارای دانش و اطلاعات مورد نیار برای تفکیک میان این دو باشد. امیدواریم با کمک این روش‌های نامبرده در پایین بتوانیم شما را بیشتر راهنمایی کنیم:

1. بررسی سطح لوله: یکی از اصلی ترین و ساده ترین راه‌ها برای تشخیص لوله با کیفیت از نمونه‌های بی کیفیت، نگاه کردن به سطح داخلی و خارجی لوله برق است. هرچه سطح داخلی و یا خارجی لوله مورد بررسی شما صاف تر و ضیقلی تر باشد، یعنی یکپارچگی و استحکانم لوله بیشتر است و بنابراین این لوله از کیفیت بهتری نیز برخوردار است.
اگر سطح داخلی لوله برق دارای حفره و شیار باشد، این امر باعث می‌شود تا لوله‌ها بعد از استفاده بلند مدت رسوب بگیرند و فعالیت سیستم مختل شود.

2. اطمینان حاصل کردن از جنس لوله: لوله‌های موجود در بازار در جنس‌های مختلفی عرضه می‌شوند و هر کدام از آن‌ها نیز به نوبه خود می‌توانند کارایی بسیار بالایی داشته باشند. بنابراین، نمی‌توان یک جنس خاص از لوله برق را به عنوان جنس بهتر معرفی کرد. با این حال، سوای از این که جنس لوله برق مورد نظر شما چیست، میزان تراکم و درصد مواد اولیه لوله‌ها دارای اهمیت بسیاری است.

3. بررسی استحکام لوله در هنگام برش دادن لوله: جنس و میزان استحکام لوله مورد خرید شما نیز باید حتما و حتما مورد بررسی قرار گیرد. هنگامی‌که لوله مورد بررسی خود را برش می‌دهید، باید بریده شدن آن را تا آخر مشاهده کنید چرا که لوله‌های بی کیفیت به هیچ وجه در میانه برش شکسته نمی‌شوند ولی لوله‌هایی که کیفیت معقولی ندارند در اواسط برش به راحتی شکسته می‌شوند.

4. بررسی لوله در هنگام حرارت دادن آن: از آنجایی که لوله‌های برق با برق و گرما سروکار دارند، یکی از ویژگی‌های اصلی لوله‌های برق که باید در تمامی‌آن‌ها وجود داشته باشد، مقاوم بودن آن‌ها در برابر گرما و حرارت است. لوله را بر روی حرارت بگیرید، اگر لوله بعد از دیدن حرارتی جزئی به راحتی نرم و یا حتی شکسته شد، این لوله‌ها نیز از کیفیت خوبی برخوردار نبوده و باید جنس خود را از فروشنده دیگری دریافت کنید چرا که کیفیت آن به اندازه استاندارد نیست.

5. بررسی میزان مقاومت لوله در برابر فشار: لوله را بر روی زمین گذاشته و سعی کنید با جسمی‌سنگین مانند ماشین از روی آن رد شوید. یک لوله برق با کیفیت چنان مقاومتی دارد که در برابر فشارهای بسیار زیاد نیز از خود مقاومت نشان می‌دهد.

6. پرتاب لوله از ارتفاع: برای اطمینان از میزان یکدستی و مقاومت لبه‌های لوله برق در برابر ضربه‌های ناگهانی، بهترین راه پرتاب آن از ارتفاع است. اگر بعد از پرتاب لوله از ارتفاع چند متری، لوله شکست و یا این که لبه آن لب پر شد، کیفیت لوله به اندازه کافی مناسب نیست و بنابراین پیشنهاد می‌شود لوله مورد نظر خود را از فروشنده دیگری خریداری کنید.

7. اطمینان از برند تولید کننده لوله: علاوه بر تمامی‌موارد بالا، در نهایت اگر هنوز بین دو لوله خاص سردرگم مانده اید، پیشنهاد ما به شما خرید از شرکتی است که در بین دیگر شرکت‌های تولید کننده از ارزش و اعتماد بیشتری برخوردار باشد.

سخن نهایی

انتخاب یک لوله برق نامناسب و بی کیفیت می‌تواند باعث بوجود آمدن ضرر‌های بسیاری به ساختمان شود و یا حتی ممکن است ساختمان را به مکانی غیر قابل زندگی تبدیل کند! اگر قصد داشته باشید کیفیت یک لوله برق را از نظر علمی ‌بررسی کنید، باید لوله را به یک آزمایشگاه ببرید و با دستگاه‌های خاصی آن را مورد برسی قرار دهید. از آن جایی که انجام این امر برای بسیاری از افراد ناممکن است، در این مقاله سعی کردیم تا با بررسی یک سری از روش‌های تشخیص لوله برق با کیفیت، به شما راه‌های ساده تری برای خرید لوله با کیفیت را معرفی کنیم.مجموعه پارس پایاپایپ تولید کننده انواع لوله برق سمنان، آماده فروش و توزیع لوله برق به شما عزیزان می باشد.

 

 

5/5 - (1 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *