تفاوت سینی کابل گالوانیزه گرم و سرد

تفاوت سینی کابل گالوانیزه گرم و سرد - p-payapipe

همانطور که می دانیم، بعد از کابل ها و سیم های برق، یکی از اصلی ترین و مهم ترین اجزای مورد استفاده در برق کشی منظم ساختمان ها، سینی های کابل هستند. این سینی ها با هدایت و نظم دهی به کابل های برق، باعث می شوند تا برق کشی شما به طور استاندارد و دقیقی صورت گیرد.
حال، یکی از مشکلاتی که معمولا افراد هنگام خرید سینی کابل گالوانیزه با آن دست و پنجه نرم می کنند، بحث انتخاب سینی گالوانیزه مناسب است. به طور کلی، سینی های کابل گالوانیزه به دو دسته سینی کابل گرم و سرد دسته بندی می شوند. هر کدام از این سینی ها دارای ویژگی های خاص خود بوده و برای فعالیتی خاص مناسب است.
اگر شما نیز با تفاوت های سینی برق گالوانیزه گرم و سرد آشنایی کاملی ندارید و نمی دانید که کدام مورد از آن ها برای سیم کشی شما مناسب است، نگران نباشید. در این مقاله از وب سایت پارس پایاپایپ، قصد داریم تا با بررسی تفاوت سینی کابل گالوانیزه سرد و گرم، شما را در داشتن یک برق کشی مناسب و استاندارد بیشتر راهنمایی کنیم.

تعریف و بررسی سینی کابل گالوانیزه گرم و سرد

قبل از آن که به بررسی تفاوت سینی گرم و سرد بپردازیم، باید ابتدا یک تعریف کلی و مفید از هرکدام از سینی های کابلی گالوانیزه داشته باشیم:

1. سینی کابل گالوانیزه گرم : به طور کلی، در تمامی سینی های کابل گالوانیزه، بعد از انجام فرایند های ابتدایی(ساخت، مونتاژ و خم کاری)، سینی وارد مرحله آبکاری می شود. در روش تولید سینی کابل گالوانیزه گرم، برای انجام روش آبکاری، سینی به طور کامل به درون وان یا استخری مذاب که ماده روی در آن وجود دارد، فرو رفته و گالوانیزه می شود. به همین دلیل به این روش، سینی کابل گالوانیزه گرم می گویند.

2. سینی کابل گالوانیزه سرد : همانطور که حدس زده اید، در سینی کابل گالوانیزه سرد، دیگر خبری از وان یا استخر مذاب نیست و فرایند گالوانیزه کردن به کمک روش های دیگر( مانند روش الکتوگالوانیزه کردن) صورت می گیرد. ضخامت آبکاری این نوع ورق گالوانیزه معمولاً بین ۱۵ تا ۲۰ میکرون است.

تفاوت های سینی گالوانیزه گرم و سرد

قبل از بررسی تفاوت سینی کابل گالوانیزه گرم و سرد باید به این نکته اشاره کنیم که این مقایسه با مقایسه لوله گالوانیزه گرم و سرد کاملا متفاوت بوده و ویژگی های خاص خودش را دارد. از مهم ترین موضوعات در بررسی تفاوت های سینی گالوانیزه گرم و سرد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1. میزان گالوانیزه شدن : همانطور که در بالاتر نیز اشاره کردیم، سینی کابل گالوانیزه گرم، به دلیل فرو رفتن در مواد مذاب، بیشتر از سینی کابل گالوانیزه سرد گالوانیزه می شود.

2. مقاومت در برابر رطوبت : به دلیل گالوانیزه بودن بیشتر سینی کابل گرم، مقاومت آن در برابر رطوبت بیشتر است.

3. هزینه آبکاری : از آن جایی که برای آب کاری سینی کابل های گالوانیزه گرم به حجم بیشتری از مواد مذاب روی نیاز داریم، طبیعتا هزینه آبکاری آن نیز بیشتر است.

4. طراحی و شکل : به طور کلی، طراحی و شکل سینی های گالوانیزه سرد معمولاً دارای تنوع بیشتری نسبت به سینی های گالوانیزه گرم هستند.

5. سطح سینی : سینی های گالوانیزه سرد در اکثر اوقات دارای سطحی صاف، هموار، و براق هستند، در حالی که در سینی های کابل گالوانیزه گرم عموما شاهد سطوحی ناصاف، مات و کدر هستیم.

سخن نهایی

در این مقاله از وب سایت پارس پایاپایپ سعی کردیم تا با بررسی تفاوت سینی کابل گالوانیزه گرم و گالوانیزه سرد، شما را در داشتن یک انتخاب منطقی و درست در مورد سینی کابل مناسب فعالیت شما، بیشتر راهنمایی کنیم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *