نکات مهم برای نگهداری قطعات گالوانیزه

نکات مهم برای نگهداری قطعات گالوانیزه

در این مقاله از پارس پایاپایپ (مرکز فروش لوله پی وی سی سه ستاره نسوز شما را با دستورالعمل های انبار کردن قطعات گالوانیزه شده آشنا میکنیم، چرا که نگهداری و انبار کردن این نوع قطعات نیازمند رعایت یک سری نکات می باشد؛ بنابراین با ما همراه باشید.

دستورالعمل های انبار کردن قطعات گالوانیزه شده

محصولات گالوانیزه شده باید به گونه ای انبار شوند که جریان هوا از میان قطعات عبور کند. همچنین این قطعات باید جدا از هم و در داخل کانتینرهای عاری از رطوبت جابجا شوند؛ با نادیده گرفتن این موارد احتمال بروز شوره سفید افزایش می یابد.با انبار کردن قطعات تازه گالوانیزه شده را در مکان های غیر مرطوب و قرار ندادن آنها در معرض بارش مستقیم برف و باران می توان از بروز این مشکل جلوگیری کرد.

شوره و دلایل ایجاد آن در قطعات گالوانیزه شده

در زمان نگهداری و یا حمل و جابجایی قطعات گالوانیزه شده ممکن است لکه هایی سفید رنگ بر روی سطح آنها ایجاد شود که این لکه ها شوره نام دارند. این لکه های سفید معمولا بر روی قطعات تازه گالوانیزه شده و براق، و معمولا در نبشی هایی که به هم چسبیده اند و یا قسمت های حساسی مانند درزهای بین ورق های گالوانیزه وجود دارند.

راه های پیشگیری از شوره در قطعات گالوانیزه

بهترین راه برای پیشگیری از ایجاد شوره در قطعات گالوانیزه شده این است که از تماس این قطعات با آب و هرگونه رطوبت پیشگیری کنیم.هم چنین همان طور که در قسمت بالا نیز توضیح دادیم، این قطعات باید به گونه ای حمل و جابجا شوند که جریان هوا در بین آنها وجود داشته باشد.

نحوه از بین بردن شوره ها به روش شیمیای

در صورتی که این شوره ها تجمع زیادی بر روی سطح قطعه داشته باشند،باید این لایه های شوره را از بین برد.در غیر این صورت وجود زیاد این لکه های سفید مانع تشکیل لایه قلیایی کربنات بر روی سطح قطعات گالوانیزه میشوند.
در مواردی که تجمع این لکه ها کم باشد، برای از بین بردن آنها می توان از طریق برس زدن با محلولی حاوی 5% دی کرومات سدیم یا پتاسیم که 0.1% اسید سولفوریک غلیظ به آن افزوده شده است وارد عمل شد. این کار توسط یک برس نرم انجام می شود و پس از آنکه محلول ذکر شده حدود 30 ثانیه بر روی سطح قطعه باقی ماند، می توان آن را کاملا با آب شسته و خشک کرد.

سخن نهایی

در این مقاله از پارس پایاپایپ شما را با نحوه نگهداری قطعات گالوانیزه آشنا کردیم. پارس پایاپایپ مرکز فروش سینی کابل گالوانیزه و نردبان کابل گالوانیزه آماده ارائه خدمات به شما می باشد. در صورت نیاز به مشاوره و دریافت راهنمایی میتوانید با شماره تلفن های مندرج در سایت تماس بگیرید.

5/5 - (1 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *