دستگاه تولید لوله برق

دستگاه تولید لوله برق

دستگاه تولید لوله برق یکی از پایه ترین ابزار های مورد استفاده در صنایع امروزی بوده و به همین علت دارای محبوبیت و کاربرد زیادی است. از این جهت بسیاری از صاحبان کسب و کار به فکر خرید  این دستگاه هستند تا بتوانند نیاز های برند و شرکت خود را مرتفع سازند و از خرید محصولاتی نظیر لوله برق و لوله برق تک لایه و دو لایه بی نیاز شوند. در ادامه با ما همراه باشید تا به سوالات شما پاسخ دهیم و در رابطه با اینکه  این چیست و همچنین دستگاه تولید لوله برق دولایه صحبت کنیم.

دستگاه ساخت لوله برق

یکی از اجزای مورد استفاده در توسعه و ساخت و ساز ساختمان، لوله برق بوده که در طیف مختلفی از اشکال نظیر لوله خرطومی برق، فلکسی، لولع برق فولادی، مسی و لوله برق پی وی سی توسعه یافته و مورد استفاده قرار می گیرد. وظیفه اصلی لوله های مذکور رساندن سیم برق به تمامی قسمت های ساختمان به شکلی است که آسیب به آن ها وارد نشود. سیم برق می تواند دچار بسیاری از آسیب ها شود که معمول ترین آن ها خوردگی، پارگی و زنگ زدگی هستند. شاید بتوان لوله برق پی وی سی را یکی از محبوب ترین لوله های برق دانست که امروزه بسیار مورد استفاده قرار می گیرد و مشتریان بسیاری نیز دارد.

دستگاه تولید لوله برق چیست

همانطور که اشاره داشتیم، لوله برق یکی از اجزای اصلی مورد استفاده برای توسعه ساختمان بوده که از آن برای محافظت از سیم های برقی استفاده می شود. برای ساخت لوله برق، دستگاه های بخصوصی تعبیه شده اند که هر کدام با پروسه های تولیدی متفاوتی می توانند لوله های برق با جنس های متفاوتی را تولید کنند.

قیمت دستگاه تولید لوله برق

قیمت دستگاه تولید لوله برقی بر اساس معیار های بسیاری تعیین می شود و به همین علت، باید در هنگام خرید  این دستگاه به تمامی موارد توجه داشته باشید تا بتوانید خرید خود را به صورت هوشمندانه انجام دهید.

دستگاه تولید لوله برق تک لایه

دستگاه تولید لوله برق تک لایه در دسته خاص ترین و کم مصرف ترین دستگاه ها قرار می گیرد که دارای قابلیت ایجاد تغییر در ساختار لوله برق نیز است. با داشتن گیربکس 3 محور، 3 عدد سیلندر ماردون و فعالیت تمام اتوماتیک نیازی نیست که نگران استفاده از آن باشید.

دستگاه تولید لوله برق دولایه

یکی دیگر از  این دستگاه ها، با نام دو لایه شناخته می شود و با استفاده از آن می توان لوله های برقی مستحکم و دولایه ای را ایجاد کرد که در شرایط سخت استفاده می شوند.

دستگاه تولید لوله برق چگونه کار می کند

 با توجه به نیاز مشتری توسعه می یابند و به همین خاطر بر اساس انواع آن ها، نحوه کار و پروسه تولید محصول آن ها نیز متفاوت خواهد بود. برای نمونه به روش توسعه لوله برق پی وی سی و مراحل آن اشاره می کنیم تا بتوانید با نحوه کارکرد این دستگاه بیشتر آشنا شوید. در ابتدا مواد اولیه داخل قیف در اکسترودر ریخته خواهد شد، کاری که در اغلب اوقات توسط دستگاهی به نام بالابر انجام می شود. این دستگاه به مانند یک جارو برقی مواد مورد نیاز را از داخل مخزن به سمت هاپر هدایت می کند.

بعد از اینکه مواد وارد سیلندر شد، توسط مار پیچ های سیلندر مخلوط خواهد شد و سپس پخته می شود. حال مواد پخته شده از سر سیلندر خارج می شود و وارد دای هد اکسترودر خواهد شد. این بخش از پروسه تولید بسیار مهم است چرا که اگر کمتر یا بیشتر از میزان مورد نیاز ما در دای هد قرار گیرد، شکل نهایی لوله برق مناسب نخواهد شد.

دستگاه تولید لوله برق پی وی سی

همانطور که اشاره داشتیم، امروزه لوله برق پی وی سی به یکی از مشهور ترین و البته مورد استفاده ترین لوله برق در صنایع تبدیل شده است. قابل توجه است که لوله برق های مذکور توانسته اند تا جایگزین لوله های فلزی شوند و از نظر کیفیت و قیمت از بیشتر محصولات در این حوزه عملکرد بهتری داشته باشند. از مزیت های اصلی این لوله ها می توان به سبک بودن اشاره داشت که باعث می شود به سادگی بتوان آن ها را حمل کرد و به قسمت های مختلف ساختمان انتقال داد. مقاومت بالا در برابر مواد شیمیایی و قیمت پایین به نسبت دیگر محصولات این حوزه از دیگر مزیت های لوله برق پی وی سی است.

سخن نهایی

در این مقاله از پارس پایاپایپ سعی داشتیم تا به صورت جامع و کامل در رابطه با دستگاه تولید لوله برق، مزیت های استفاده از آن، کاربرد اصلی، انواع این دستگاه و همچنین نحوه استفاده از آن صحبت کنیم تا شما نیز بتوانید بدون داشتن هیچگونه اطلاعات قبلی آشنایی کاملی را در رابطه با این موضوع بدست آورید.

5/5 - (1 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید