تفاوت لوله گالوانیزه برق گرم و سرد

لوله-گالوانیزه-برق

لوله گالوانیزه برق گرم

لوله برق را به منظور ضد زنگ زدگی و ضد خوردگی با یک لایه گالوانیزه پوشش می دهند در این حالت ماندگاری و عمر لوله افزایش پیدا می کند. در این فرآیند مایع گالوانیزه با دمای 500 درجه سانتی گراد سطح لوله را پوشش می دهد و مناسب جهت استفاده در فضای مرطوب و باز می باشد.

لوله گالوانیزه برق سرد

پوشش لوله برق با یک لایه رنگ که حاوی روی است را گالوانیزه سرد لوله برق می نامند.کاربرد این نوع از لوله برق در سازه های بزرگ و مصارف صنعتی و سنگین می باشد.

تفاوت لوله گالوانیزه برق گرم و لوله گالوانیزه برق سرد

از نظر روش کار: در گالوانیزه گرم روی به دست آمده در دمای 450 درجه سانتیگراد تا 480 درجه سانتیگراد است، در حالی که روی در لوله فولادی گالوانیزه سرد به دست آمده از آبکاری در دمای اتاق است.

از نظر ضخامت لایه گالوانیزه: ضخامت روی در لوله فولادی گالوانیزه گرم بسیار ضخیم تر از لوله فولادی گالوانیزه سرد است.

از نظر صافی سطح: سطح لوله فولادی گالوانیزه سرد بسیار ناهموارتر از لوله فولادی گالوانیزه گرم است.

از نظر قیمت: لوله فولادی گالوانیزه گرم توسط تولید کنندگان لوله گالوانیزه معمولی تولید می شوند. به منظور اطمینان از کیفیت لوله های گالوانیزه، معمولاً از آنها استفاده نمی شود.
الکترو گالوانیزه یک روش گالوانیزه است و آن دسته از شرکت‌هایی که تجهیزات نسبتا قدیمی و مقیاس‌های کوچک دارند، اکثراً از حالت الکتروگالوانیزه استفاده می‌کنند.
به طور طبیعی، لوله های فولادی گالوانیزه سرد بسیار ارزان تر از لوله های فولادی گالوانیزه گرم هستند.
لوله فولادی گالوانیزه سرد تنها یک طرف لوله فولادی گالوانیزه است، در حالی که لوله فولادی گالوانیزه گرم باید به طور کامل گالوانیزه شود.

از نظر چسبندگی: چسبندگی لوله فولادی گالوانیزه سرد بسیار بدتر از لوله فولادی گالوانیزه گرم است.
از آنجایی که ماتریس لوله فولادی و لایه روی لوله فولادی گالوانیزه سرد مستقل هستند، لایه روی بسیار نازک است و به سادگی به ماتریس لوله فولادی متصل می شود، بنابراین لوله فولادی گالوانیزه سرد به راحتی می‌افتد.
به طور کلی، لوله های فولادی گالوانیزه مورد استفاده‌تر از گالوانیزه گرم هستند، در حالی که لوله های برقی گالوانیزه سرد هستند و رنگ آنها متفاوت است.
گالوانیزه سرد فقط روی دیواره لوله بیرونی است و سطح شیب گرم گالوانیزه می شود.
لوله های گالوانیزه معمولاً برای انتقال سیالات کم فشار (یعنی آب، گاز مایع) استفاده می شود.

5/5 - (1 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *