نحوه نگهداری صحیح لوله خم سرد

نحوه نگهداری صحیح لوله خم سرد

در مقالات و مطالب قبلی در مورد لوله یو پی وی سی خم سرد توضیحات مختصری را خدمت شما عزیزان ارائه دادیم. در این مطلب سعی داریم در مورد نحوه نگهداری و انبارداری لوله یو پی وی سی خم سرد برق نکاتی را خدمت شما ارائه دهیم.لوله خم سرد یا همان لوله UPVC برق خم سرد، از نوع لوله برق نسوز می باشد و همانطور که در مطالب قبلی عنوان کردیم، این نوع از لوله برق از مواد پلی ونیل کلراید (pvc) ساخته شده است.به دلیل اینکه این لوله ها از جنس پی وی سی می باشند، پس از ساخت و تولید باید در شرایط خاصی نگهداری شوند تا کارایی و عملکرد درست خود را از دست ندهند.این لوله ها به دلیل کیفیت بالایی دارند، در حین حمل و نقل و جابجایی دچار مشکل خاصی نمیشوند. اما از طرفی هنگام دپو کردن باید به این نکته مهم توجه داشته باشید که تمام اجناس ساخته شده از خانواده پلاستیک، در برابر نور مستقیم خورشید و همچنین دمای بیش از حد، واکنش نشان داده و آسیب پذیرند.

 دپو صحیح لوله upvc خم سرد برق در کارخانجات

در کارخانجات لوله ها پس از تولید و خروج از خط تولید، باید در محلی مسقف انبار شده و از برخورد نور مستقیم آفتاب دور باشند . همچنین باید محل نگهداری آنها تا حد امکان سرپوشیده باشد و یا با چادر برزنت مخصوص محافظت گردد. در فصل سرد زمستان نیز باید از سرمای بسیار زیاد دور باشند.

مکان مناسب دپو پس از خرید لوله برق خم سرد

هم چنین پس از خرید لوله برق خم سرد از کارخانه، صاحبین فروشگاه ها نیز باید تمامی موارد ضروری در مورد انبارداری صحیح و اصولی را که در بالا برای کارخانجات عنوان کردیم رعایت کنند، چرا که مصرف کنندگان همیشه به دنبال خرید اجناس با کیفیت هستند؛ و نوع نگهداری این لوله ها در کیفیت آنها بسیار تاثیر گذار می باشد.

راه های پیشگیری از شوره در قطعات گالوانیزه

بهترین راه برای پیشگیری از ایجاد شوره در قطعات گالوانیزه شده این است که از تماس این قطعات با آب و هرگونه رطوبت پیشگیری کنیم.هم چنین همان طور که در قسمت بالا نیز توضیح دادیم، این قطعات باید به گونه ای حمل و جابجا شوند که جریان هوا در بین آنها وجود داشته باشد.

محل مناسب دپو پس از خرید لوله خم سرد برق در محل عملیاتی پروژه

پیمانکاران، مهندسین و مجریان پروژه های ساختمانی و عمرانی باید پس از خرید این لوله ها موارد زیر را رعایت کنند:

  1. لوله های خم سرد باید از تابش مستقیم نور آفتاب دور بمانند.
  2. در فصل سرد زمستان، به دلیل سرمای شدید، این لوله ها در طبقات منفی و یا طبقات بالا پروژه نگهداری نشوند.
  3. حد فاصل بین خرید لوله خم سرد برق تا زمان به کارگیری آنها حداکثر یک ماه باشد.
  4. محل دپو این لوله ها، در کنار اماکنی که وسایل نقلیه رفت و آمد دارند نباشد.
  5. در زمان اجرا حتما از نیروهای متخصص و مجرب جهت خم کردن لوله ها استفاده شود.

سخن نهایی

در این مقاله از پارس پایاپایپ سعی کردیم تا نکات مهم نحوه نگهداری لوله خم سرد را با شما در میان بگذاریم.امیدواریم توانسته باشیم توضیحات مختصر و مفیدی را برای شما ارائه دهیم.

5/5 - (1 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید